Czas realizacji zamówienia

Dbamy o to, aby wszystkie aktualnie dostępne produkty w ofercie naszej drogerii internetowej AlleDrogeria.pl posiadały informację dotyczącą czasu realizacji wysyłki wybranego produktu zamieszczoną w jego opisie. W przypadku produktów dostępnych w naszym głównym magazynie wynosi on od 24 godzin do kilku dni roboczych. W pozostałych przypadkach na stronie produktu widnieje odpowiednia informacja o czasie realizacji wysyłki.

W przypadku, gdy zamówienie zawiera kilak różnych produktów, liczy się najdłuższy z czasów realizacji. Wynika to z faktu, że wszystkie zamówione produkty nadajemy w jednej przesyłce.

W przypadku płatności przelewem, czas realizacji zamówienia wydłuża się o czas zaksięgowania przelewu na naszym koncie firmowym. Dla płatności kartą termin ten może wydłużyć się o czas autoryzacji transakcji.

TERMIN OTRZYMANIA PACZKI PO OPŁACENIU ZAMÓWIENIA = TERMIN WYSYŁKI + CZAS DOSTAWY

Czas realizacji wysyłki zamówień składanych w nocy lub w dni wolne od pracy liczony jest dopiero od najbliższego dnia roboczego.

Dostępność produktów

Terminy wysyłki produktów z AlleDrogeria.pl

24h Towar w magazynie. Możliwość wysyłki w 24 godziny (w dni robocze).

1-2 dni robocze Towar na magazynie lub przyjmowany w dostawie. Możliwość wysyłki w ciągu 1 lub 2 dni roboczych.

3-5 dni roboczych Brak towaru w naszym magazynie. Sprowadzamy go w 3-5 dni roboczych.

Oczekiwanie na dostawę Brak towaru. Stan magazynowy został wyczerpany. Produkt zostanie zamówiony na najbliższej dostawie.

Przynajmniej raz dziennie w dni robocze aktualizujemy nasze stany magazynowe. Należy pamiętać, że pomiędzy momentami aktualizacji informacji o stanach magazynowych prowadzimy sprzedaż, a klienci składają nowe zamówienia. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że możesz zamówić produkt, którego zapas wyczerpał sie chwilę wcześniej. Taka sytuacja zdarza się rzadko, ale nie wykluczone, że może zaistnieć. Informację o obecności zamawianego produktu w magazynie poda konsultant zazwyczaj w momencie potwierdzania zamówienia.

Dostępność produktów na magazynie podawana jest dla jednej sztuki. Jeśli zamówienie obejmuje większą ilość może się zdarzyć, że będziemy musieli sprowadzić produkty od dostawcy, co wpłynie na wydłużenie się czasu realizacji zamówienia. 

Czas dostawy

Przesyłki z zamówieniami z AlleDrogeria.pl dostarczają w zależości od wybranej opcji: Poczta Polska, inPost lub firma kurierska DPD. Czas dostawy zależy od przewoźnika, rodzaju przesyłki i adresu odbiorcy.

Dla paczek Kurier48 oraz Kurier48 odbiór w punkcie jest to zwykle 2-5 dni roboczych.

Dla paczkomatów inPost jest to zwykle 2-3 dni robocze.

Dla paczek doręczanych przez DPD jest to zwykle 1-2 dni roboczych od momentu nadania paczki.

O czym warto pamiętać?

Należy pamiętać, że kurierzy doręczający paczki z zamówieniem są pracownikami firm kurierskich i nie mamy bezpośredniego wpływu na jakość ich pracy. W przypadku opóźnień lub nienależytego wykonania usługi możemy jedynie składać reklamacje i skargi drogą przewidzianą w umowie pomiędzy nami a firmą kurierską.

Zabezpieczenie towaru

Wszystkie wysyłane przez nas zamówienia są rzetelnie pakowane. Każda przygotowywana przez nas przesyłka pakowana jest w karton bądź w kopertę bąbelkową odpowiednio zabezpieczająca zawartość zamówienia przed uszkodzeniem. W każdej paczce zamieszczamy paragon lub fakturę VAT na życzenie Klienta.

Sprawdzenie paczki

Odbierając paczkę na poczcie bądź u listonosza/kuriera prosimy zwrócić uwagę czy paczka nie jest naruszona oraz czy paczka nie nosi śladów uszkodzenia. W przypadku wątpliwości istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera lub komisyjnego otwarcia przesyłki w urzędzie pocztowym. Mogą Państwo także odczytać z paczki wagę przesyłki i porównać ją z realną wagą otrzymanej paczki. W przypadku wątpliwości co do stanu przesyłki kurierskiej paczkę można otworzyć komisyjnie razem z kurierem, a następnie sporządzić protokół z otwarcia przesyłki.