lut 21 2020

ECOCERT pierwszy certyfikat kosmetyków

Drogeria ekologiczna Kosmetyki naturalne

Ecocert był pierwszą jednostką certyfikującą, która opracowała standardy dla kosmetyków naturalnych i organicznych. Jako organ kontrolny i certyfikujący dla zrównoważonego rozwoju został założony w 1991 roku we Francji. W zakresie swojej pracy przeprowadza kontrole w ponad 80 krajach, co czyni go jedną z największych organizacji certyfikujących produkty ekologiczne na świecie.

ECOCERT pierwszy certyfikat kosmetyków

Jakie są zalety kosmetyków dzięki ECOCERT

Gwarantując czystość i jakość, certyfikat ECOCERT jest zarówno najbardziej surowym, jak i prestiżowym standardem wśród producentów kosmetyków naturalnych i organicznych.

Ustanawia wymagania dotyczące formułowania wytwarzanych produktów zawierających naturalne składniki oraz jakości surowców roślinnych. Używanie składników pochodzenia zwierzęcego i przeprowadzanie testów na zwierzętach jest zabronione.

Składniki organiczne stosowane w kosmetykach muszą spełniać wymagania ECOCERT:
• Nasiona roślin nie podlegają modyfikacji genetycznej.
• Nawozy chemiczne nie są stosowane w gospodarstwach.

Pestycydy nie są używane. Zwalczanie szkodników odbywa się za pomocą naturalnych wrogów lub nietoksycznych alternatyw zatwierdzonych przez ECOCERT.

Produkty są wytwarzane i przechowywane w pomieszczeniach przyjaznych dla środowiska.

Specjalne procedury dokumentacji pozwalają na śledzenie produkcji kosmetyków, od wysokiej jakości surowców i opakowań po ostateczną dostawę do konsumenta.

Dwa razy w roku ECOCERT przeprowadza kontrolę linii produkcyjnych w celu potwierdzenia, że ​​wszystkie jego wymagania są spełnione. ECOCERT reguluje nie tylko składniki swoich produktów kosmetycznych, ale cały proces produkcji.

Produkty certyfikowane przez Ecocert są przyjazne dla środowiska, a także przedsiębiorstwa, które je wytwarzają.

Naturalny i organiczny kosmetyk certyfikowany przez ecocert Greenlife zgodnie ze standardem ECOCERT dostępnym na stronie http://cosmetics.ecocert.com

Kosmetyki z certyfikatem ECOCERT

Do brandów spełniających standard ECOCERT należą takie marki jak Natura SibericaOrganic Kitchen, produkujący środki do higieny jamy ustnej litewski producent Ecodenta, niemiecki producent Alva, czy też Born To Bio. Certyfikowanymi składnikami pochwalić może się również polski SweetBath, czy też francuski producent mydeł i olejków Najel

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.