lut 21 2020

Certyfikat kosmetyków naturalnych BDIH

Drogeria internetowa Alledrogeria.pl Kosmetyki naturalne

BDIH jest jednym z najstarszych i najbardziej rygorystycznych europejskich systemów certyfikacji stworzonych w Niemczech.

Certyfikat kosmetyków naturalnych BDIH

BDIH czyli Bundesverband Der Industrie-und Handelsunternehmen to niemiecka organizacja non-profit zrzeszająca ponad 440 producentów i dystrybutorów kosmetyków, suplementów diety, żywności dietetycznej i produktów zdrowotnych, która opracowała kompleksowy zestaw wytycznych dotyczących certyfikacji, której podlegają m.in. kosmetyki naturalne i który przetestował już ponad 9 500 produktów z tych kategorii. Oznaczając je jednym z dwóch poniższych wersji loga standardu. 

Certyfikat BDIH dla kosmetyków naturalnych

Na czym polega standard i warunki BDIH?

Poniższe wytyczne definiują koncepcję kosmetyków naturalnych w rozsądny i jasny sposób, mając na uwadze oczekiwania konsumentów dotyczące bezpiecznych i ekologicznych produktów:

  1. Surowce uzyskane z roślin powinny być wykorzystywane z kontrolowanej uprawy biologicznej, z uwzględnieniem jakości i dostępności, lub kontrolowanych dzikich kolekcji biologicznych.
  2. Celowo odrzuca się organiczno-syntetyczne barwniki, syntetyczne substancje zapachowe, etoksylowane surowce, silikony, parafiny i inne pochodne produktów naftowych.
  3. Zabrania się sterylizacji naturalnych i organicznych surowców i gotowych produktów kosmetycznych za pomocą promieniowania radioaktywnego.
  4. Do produkcji kosmetyków naturalnych dopuszczalne jest stosowanie składników przetwarzanych przez hydrolizę, uwodornienie, utlenianie, redukcję, estryfikację, transestryfikację lub inne metody odszczepiania i kondensacji z następujących naturalnych materiałów: tłuszcze, oleje i woski, lecytyny, lanolina, monosacharydy, oligosacharydy i polisacharydy, białka i lipoproteiny.
  5. Rzeczywiste zużycie surowców reguluje specjalna lista do opracowywania i produkcji certyfikowanych kosmetyków naturalnych.
  6. Aby zapewnić, że produkty są mikrobiologicznie bezpieczne, oprócz naturalnych konserwantów dozwolone są pewne konserwanty identyczne z naturalnymi. Są to: kwas benzoesowy i jego sole, kwas salicylowy i jego sole, kwas sorbinowy i jego sole, alkohol benzylowy, kwas dehydrooctowy i jego sole. W przypadku stosowania tych środków konserwujących produkty muszą być oznakowane "zakonserwowane… [nazwa środka konserwującego]" itp.

Kosmetyki naturalne z certyfikatem BDIH

Rygorystycznym standardem oznaczono dotychczas wiele produktów, jednak wciąż jest to tylko kropla w morzu kosmetyków dostępnych na rynku. Do wybranych należy niemiecka makijażowa marka Benecos czy też produkująca kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów khadi

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.