lut 21 2020

Eko Certyfikat Soil Association COSMOS

Drogeria internetowa Alledrogeria.pl Kosmetyki naturalne

Czym jest certyfikat Soil Association? Co oznacza dla Ciebie, jeśli stosujesz kosmetyk z tym oznaczeniem? Standard Soil Association określa kryteria i praktyki związane z wytwarzaniem ekologicznych produktów zdrowotnych i pielęgnacyjnych.

Niestety certyfikacja ekologicznych produktów zdrowotnych i kosmetycznych nie jest obowiązkowa. Jednak jej stosowanie umożliwia producentom zagwarantowanie klientom ekologiczności i zapewnić ich o jakości.

Eko Certyfikat Soil Association COSMOS

Skąd się wzięło Soil Association?

Symbol Soil Association jest najbardziej rozpoznawalnym w Wielkiej Brytanii i pojawia się na ponad 70% wszystkich produktów ekologicznych. Jest to zarejestrowany znak certyfikacji (®) Soil Association Limited założonej w 1946 r. Misja tej organizacji non-profit polega na badaniu, rozwijaniu i promowaniu trwałych związków między glebą, roślinami, zwierzętami, ludźmi i biosferą, w celu produkcji zdrowej żywności i innych produktów przy jednoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska.

Przez lata organizacja Soil Association angażuje się w kampanie na rzecz poprawy sytuacji na rynku i wprowadzenie w wielu obejmowanych swoją działalnością branżach tak bardzo potrzebnych zmian. W 2002 roku SA wprowadziło pierwsze standardy dla kosmetyków organicznych. 

SA jest członkiem-założycielem standardu COSMOS, który został założony w 2010 roku w celu stworzenia zharmonizowanego międzynarodowego standardu certyfikacji ekologicznych i naturalnych produktów kosmetycznych oraz stworzenia mniej zagmatwanego rynku dla konsumentów. Soil Association Certification to jedna z jednostek certyfikujących, która może zapewnić certyfikację i wsparcie biznesowe dla tego standardu.

Certyfikat Kosmetyki Soil Assiociation

Certyfikat dla kosmetyków organicznych i naturalnych

Certyfikat Soil Association jest niezależny i rygorystyczny. Podczas procesu weryfikacji SA dokonuje przeglądu całego procesu produkcyjnego, w tym pozyskiwania składników, procedur produkcji, pomieszczeń, a także opakowań. Obecnie certyfikują międzynarodowe standardy COSMOS, dzięki czemu masz pewność, że produkty z ich certyfikatem spełniają surowe kryteria, niezależnie od tego, gdzie został wyprodukowane.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na certyfikowane kosmetyki organiczne na całym świecie, połączyliśmy siły z 4 innymi organizacjami (BDIH w Niemczech, Cosmebio i Ecocert we Francji i ICEA we Włoszech) w celu opracowania nowego zharmonizowanego standardu kosmetyków organicznych i naturalnych, znanego jako COSMOS (Cosmetic Organic Standard).

Używanie tego symbolu jest kontrolowane przez szczegółowe wytyczne. Standardy Soil Association określają obejmują: przetwarzanie surowców, produkcję, etykietowanie oraz skład.

Jakie powinny być produkty ze standardem Soil Association?

Organiczne produkty zdrowotne i pielęgnacyjne powinny:

  • Być zdatnym do przeznaczonego celu.
  • Posiadać możliwie najwyższą proporcję składników organicznych.
  • Wyraźnie zidentyfikowane, identyfikowalne i oddzielone od produktów nieekologicznych na wszystkich etapach produkcji.
  • Nie mogą być testowane na zwierzętach.
  • Nie mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego i środowiska podczas produkcji i użytkowania.
  • Być produkowane zgodnie z etycznymi standardami handlu.
  • Być oznakowane, aby dać konsumentowi jasne i dokładne informacje.

Jaka jest różnica między COSMOS Organic a COSMOS Natural?

Produkty organiczne są w centrum uwagi na rynkach całego świata. Przez to, że istnieje też duży popyt na produkty w tym kosmetyki naturalne, SA oferuje również certyfikację naturalną COSMOS. Produkty naturalne COSMOS nie muszą zawierać żadnych składników organicznych - choć w praktyce mogą. COSMOS Natural jest najbardziej odpowiedni do produktów zawierających wiele składników, które nie mogą być produktem rolnictwa ekologicznego. Są za to naturalne np. woda, sól lub glina. 

Kosmetyki organiczne z certyfikatem Soil Association Cosmos

Wśród brandów, które spełaniają standardy i posiadają certyfikat SA są: Natura Siberica, Organic Kitchen, Organic Shop, Odylique i wiele innych.

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.