paź 15 2019

Kule do kąpieli: ich rodzaje i jak je używać?

Drogeria internetowa Alledrogeria.pl Kosmetyki naturalne

Kule do kąpieli zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność i wielu fanów. Nawet jeśli jeszcze nie jesteś ich zwolennikiem zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami o tych kosmetykach. Czy są bezpieczne i zdrowe? Czy są dobre dla skóry? Czy mają właściwości lecznicze? Czy powodują infekcje intymne?

Kule do kąpieli: ich rodzaje i jak je używać?

Czym są kule do kąpieli?

To mocno zapakowane mieszanki suchych składników kosmetycznych, które musują po zamoczeniu ich w wodzie. Ich głównym zadaniem jest dodawanie olejków eterycznych, zapachu, bąbelków lub koloru do wody w wannie. 

Kule do kąpieli przyjmują różne kształty i rozmiary. Klasyczne są w kształcie kuli, ale coraz częściej spotyka się babeczkipuddingi i lizaki. Małe i duże, a nawet ogromne bomby. Ich różnorodna kolorystyka umila użytkowanie produktu i podnosi poczucie przyjemności, a składniki w nich zawarte pielęgnują skórę całego ciała.

Te niewielkie okrągłe cuda dzielimy zasadniczo na dwie grupy. Pierwsza to musujące kule do kąpieli, które zawdzięczają swoje bąbelkowe właściwości zawartości wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego. To połączenie w kontakcie z wodą generuje tysiące malutkich bąbelków i często charakterystyczne syczenie. Co więcej produkty tego typu oczyszczają, dezodoryzują i regenerują skórę oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Te dwa główne składniki zapewniają zdrowszą, młodszą skórę. 

Druga grupę stanowią produkty, który stosowaniu nie towarzyszy efekt bąbelkowania. Są to najczęściej naturalne kule do kąpieli i babeczki do kąpieli bez sody i kwasu cytrynowego. Jego bazę stanowi cenne dla skóry masło shea, a także kompleks pielęgnujących olejów naturalnych. Po rytuale kąpielowym z taką kulą skóra staje się intensywnie odżywiona, nawilżona i uszczelniona niewidzialną warstwą zatrzymującą wilgoć w środku. Przyjemne uczucie potęguje fakt, że ciało po kąpieli jest aksamitne, miękkie i niesamowicie przyjemne.

Osobno możemy wyróżnić także kule do kąpieli z zabawką dedykowane dla najmłodszych. Oprócz frajdy związanej z kąpielą nasza pociecha odkrywa w środku losowo umieszczoną niespodziankę. 

Kule do kąpieli czy są bezpieczne

Czy są bezpieczne i dobre dla Twojej skóry?

Produkty te nie tylko myją. Dzięki zawartym w mieszance emolientom i zmiękczaczom, kąpiel nabiera właściwości nawilżających i pobudzających. Bez względu na rodzaj skóry, korzystne składniki sprawiają, że staje się ona miękka, elastyczna i jedwabiście gładka.

Na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju produktów? Typowe składniki zapachowe często używane w tańszych produktach oznaczone niewinnie w składzie jako 'Fragrance' są syntetyczne i mogą powodować zaburzenia hormonalne, zaburzać pH pochwy i powodować podrażnienia lub infekcje drożdżakowe oraz zwiększać ryzyko niektórych chorób. Dlatego tak ważne jest, w szczególności dla kobiet i dziewczynek, aby  wszystkie produkty do kąpieli były pozbawione sztucznych składników zapachowych. 

Dobry skład produktu to podstawa. Gdy bomba do kąpieli wykonana jest z naturalnych składników i nie zawiera silnych chemikaliów, jest całkowicie bezpieczna nawet dla wrażliwej skóry lub dla dzieci.

Jak używać kule do kąpieli?

Niewątpliwie produkty te pomagają stworzyć atmosferę luksusu i bogactwa. Wystarczy wypełnić wannę przyjemnie ciepłą wodą, a następnie umieścić w niej kulę. Po wrzuceniu do wanny uwolnią się tysiące malutkich bąbelków i cudowny zapach. A Ty poczujesz się wyjątkowo. To niesamowite musujące cudu, które zmieniają codzienne mycie w przyjemne doświadczenie. Pokochasz subtelną transformację zwykłej kąpieli w domowe spa, którą może stworzyć prosta kula.

Naturalne kule do kąpieli

Gdzie można kupić?

Możesz je kupić w naszym sklepie w dziale podlinkowanym na samym początku artykułu. Specjalnie dla Was wybieramy tylko produkty tych marek, które wyróżniają się dobrym składem, a w ich formule występują cenne olejki naturalne. Wśród dziesiątek pozycji znajdują się zarówno pojedyncze bomby czy babeczki, jak również zestawy prezentowe

Background photo created by freepik

Zobacz również

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.