Notice: Undefined index: og_type in /home/platne/serwer19405/public_html/cache/smarty/compile/79/99/18/7999186abbfc5d261b6f26bb4989907d65c66d6d.file.psograph.tpl.php on line 38

Notice: Trying to get property of non-object in /home/platne/serwer19405/public_html/cache/smarty/compile/79/99/18/7999186abbfc5d261b6f26bb4989907d65c66d6d.file.psograph.tpl.php on line 38
sty 07 2017

10 porad jak pielęgnować skórę zimą

Alledrogeria.pl - drogeria i delikatesy on-line

Mroźne i suche powietrze zimą potrafią dać w kość naszej skórze często bardziej niż upalne lato. Przesuszona, popękana, ściągnięta, a nawet łuszcząca skóra, to skutek mrozu, wiatru, gwałtownych zmian temepratur, ale również zimowego ogrzewania w domowym zaciszu. Wszystko to za sprawą utraty wilgoci, której nasza skóra zawdzięcza doskonały wygląd. Co robić, aby zachowała dobrą kondycję i zachwycała już od pierwszych dni wiosny?

10 porad jak pielęgnować skórę zimą

Ubieraj skórę na cebulkę

Podobnie jak ciało ubieramy w kilka warstw ubrań, aby chronić je przed zimnem podobnie naszą cerę możemy chronić poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków koniecznie o formułach nie zatykających porów. Podstawą dobrej pielegnacji skóry zimą powinnien być krem i serum nakładane zarówno rano jak i wieczorem. Dobry krem powinien zawierać substancje pomagające zatrzymać wodę, a co za tym idzie odpowiedni poziom wilgoci w skórze. Zwróć uwagę przede wszystkim na ceramidy, kwasy tłuszczowe, glicerynę, kwas hialuronowy oraz składniki łagodzące podrażnienia takie jak alantoina, aloes, wyciąg z rumianku i inne.

A jeśli planujesz aktywne spędzanie czasu w mroźny dzień nie zapomnij o ochronie przeciw szkodliwemu działaniu słońca i wiatru. Niezbędny okaże się wysoki filtr UVA i UVB oraz ochrona w postaci mechanicznej w formie okularów, googli, kominiarki lub wysokiego komina i oczywiście czapki, która osłoni czoło. Te części garderoby to nie tylko ciepły dodatek, przede wszystkim stanowią one bardzo ważną warstwę oddzielającą skórę od bezpośredniego kontaktu z tym co jej szkodzi zimą.   

Sięgnij po naturalny olejek do pielęgnacji

Odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb olejek potrafi zdziałać cuda, szczególnie jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i łatwo traci naturalną równowagę. W zimie olejek kosmetyczny może zastąpić krem dając większą ochronę, nawilżenie, wygładzenie drobnych zmarszczek i niezbędne odżywienie. Pamiętaj, że olejki naturalne można stosować do każdego typu skóry. Ważne, aby odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb - lekki olej kokosowy, olej avocado, olej macadamia, olej inca inchi, ponieważ do wyboru jest naprawdę mnóstwo rodzajów tego typu naturalnych kosmetyków. Nawet tłusta cera może odwodnić się i negatywnie reagować na zimową aurę. Najważniejsze jest, aby sięgać po olejki czyste, naturalne, bez domieszek. A jeśli nie jesteś miłośniczką olejowania możesz domieszać kilka kropli olejku do kremu na dzień i połączyć ich korzystne działanie każdego ranka. 

Ogranicz złuszczanie

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje odwodniona skóra jest peeling, który może pogorszyć jej stan  wywołując dalsze przesuszenie i podrażnienia. Jeśli więc zauważysz zaczerwienienia, szorstkość skóry zmień peeling na łagodniejszy. Odpowiednie będą wówczas delikatniejsze peelingu na bazie kwasu mlekowego, kwasów owocowych lub nasion jojoba. Unikaj mocnych formuł na bazie kwasu glikolowego czy też mocno złuszczających składników takich jak sól lub cukier. Złuszczaj skórę najwyżej raz w tygodniu. 

Okaż ustom odrobinę miłości

Miękkie jak poduszeczka! Takie usta to zimą prawdziwe marzenie, a do tego możesz sama je spełnić. Kiedy nawilżasz twarz przed snem, nie zapomnij o ustach. Wybierz do tego bogaty w naturalne olejki i woski balsam do ust, który przez noc wygładzi pęknięcia, przyspieszy regenerację i złuszczy spierzchnięty naskórek. A w ciągu dnia nie zapomnij o regularnym nawilżaniu i filtrze UV, który podczas  słonecznych zimowych dni jest niezbędny podczas rutynowej pielęgnacji. 

Otul skórę kocykiem

Zimową porą lubimy otulać się ciepłymi ubraniami i miękkimi kocami. Zamknięta w skórze woda łatwo paruje w ciepłych i suchych pomieszczeniach, a także na mrozie i wietrze podczas aktywnego spedzania czasu na nartach czy desce. Dlatego często nie wystarczy pamiętać tylko o samym nawilżaniu. W takich sytuacjach potrzebne będą substancje zatrzymujące w skórze wilgoć, najważniejszymi z nich są tłuszcze. Jeśli zatrzymanie wilgoci w skórze sprawia Ci problem, a efekt nawilżenia szybko znika sięgnij po bardziej specjalistyczne kosmetyki, które jak kocyk zapewnią odpowiednią barierę i ochronę. Przy gęstych, bardziej treściwych kosmetykach pamiętaj, aby przed zakupem zwrócić szczególną uwagę i sprawdzić skład unikając niepotrzebnych dodatków, chemii i substancji mogących zatykać pory. Nie chcemy ochroną skóry przysporzyć sobie kolejnych problemów. Szukaj balsamów, maści i kremów na bazie naturalnych tłuszczy takich jak masło shea czy masło kakaowe.

Nawilżaj stopy

Doskonałym sposobem na miękkie i nawilżone stopy jest aplikacja kremu lub balsamu na czystą skórę tuż przed snem. Jeśli lubisz spać w skarpetkach możesz w ten sposób zafundować swoim stopom prawdziwie nawilżający kompres stosując nieco więcej kosmetyku. Przez noc skóra wchłonie zawarte w kremie substancje, a Ty będziesz cieszyć się pięknymi stopami.

Pomiń tonik

Pomiń tonik, a dokładniej pomiń ten, który posiada w składzie alkohol. Ten często dodawany składnik zmywa ze skóry nadmiar sebum, które stanowi naturalną barierę ochronną. Nie jest to najszczęśliwyszym rozwiązaniem zimą, kiedy skóra nie wydziela go w nadmiarze. Dlatego o ile latem pocimy się i tonik z alkoholem nie wyrządzi jej większej krzywdy, zimą będzie działa przesuszająco i ściągająco. W tym okresie roku zrób sobie przerwę na tonik lub stosuj toniki na bazie naturalnych hydrolatów z dodatkiem naturalnych olejków. 

Nawilżaj podczas mycia

Codziennie stosowane mydło, żel, pianka lub inny kosmetyk do mycia twarzy dają poczucie czystości, ale mogą również sprawiać, że Twoja skóra - szczególnie zimą - będzie ściągnięta i przesuszona. Wszystko to za sprawą substancji myjących. Jeśli zaobserwujesz pierwsze negatywne skutki zamień dotychczasowy kosmetyk na balsam myjący, a nawet czysty olej kokosowy. Tak, tak! Nie pomyliliśmy się. Olej kokosowy możesz używać z powodzeniem do mycia twarzy i demakijażu oczu. 

Pij dużo wody

Woda do postawa nawilżania bez względu na porę roku. W lecie ze względu na tropikalne upały, klimatyzacje i mnóstwo słonecznych dni, a zimą z powodu wszechobecnego ogrzewania i dużych gwałtowych zmian temperatur. Odwodniona skóra z powodu zmniejszonego dopływu krwi do jej tkanek nie wygląda atrakcyjnie, jest bledsza, zwiotczała i dodaje nam lat. Pamiętaj, aby pić dużo wody w regularnych odstępach czasu. Szklanka wody nie załatwi sprawy. Regularne picie wody zapewni Twojej skórze niezbędne nawilżenie od środka. I pamiętaj - bez wody, żadne kosmetyki nie zdziałają cudów. Nie chcesz mieć zmaszczek - pij wodę!

Ogranicz gorące kąpiele

W zimne dni lubimy zanurzyć się w wannie pełnej gorącej wody. Niestety gorąca kąpiel powoduje utratę wilgoci zamkniętej w skórze. Przyczyną jest wysoka temperatura i parowanie, które przyczyniają się do rozpuszczenia naturalnych tłuszczy tworzących barierę ochronną skóry, to z kolei prowadzi to zaburzenia równowagi i utraty nawilżenia. Dlatego jeśli Twoim problemem jest szorstka, swędząca skóra (niekiedy nie tylko zimą) zamień gorącą kąpiel na krótki ciepły prysznic. 

Zobacz również

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.