lip 25 2016

Kawowy peeling: pobudza, ujędrnia, wygładza i nie tylko!

AlleDrogeria.pl - drogeria i delikatesy Kosmetyki naturalne

Lubisz zaczynać dzień od filiżanki aromatycznej, przyjemnie ciepłej kawy? Nawet jeśli nie jesteś smakoszką kawy w żadnej z możliwych do spożycia odsłon Twoja skóra z pewnością jest i nawet o tym nie wiesz. Dziś opowiemy Wam o niesamowitych zaletach i możliwościach zmielonych ziaren kawy, które odmienią stan skóry zarówno na ciele jak i na twarzy. Wydaje Ci się, że znasz peeling kawowy i wiesz o nim wszystko? Daj się zaskoczyć!

Kawowy peeling: pobudza, ujędrnia, wygładza i nie tylko!

Wyschnięte resztki porannej kawy nie wyglądają ani apetycznie ani zachęcająco do jakiegokolwiek dalszego użycia. Nie są też higieniczne dla naszej skóry przez cukier (jeśli używasz go do kawy), rozwijające się w nich pleśnie i grzyby, a do tego są już praktycznie całkiem pozbawione przez gorącą wodę swoich pierwotnych właściwości, dlatego słusznie lądują w koszu.

Co zatem powinno znaleźć się w porządnym peelingu kawowym? Podstawą dobrego peelingu kawowego jest wysokiej jakości kawa robusta, a potem dodane do niej naturalne składniki, które w duecie z kawą przyniosą naszej skórze natychmiastowy efekt w postaci złuszcenia skóry, działania przeciwzapalnego, zmniejszenia cellulitu, poprawy kolorytu, ujędrnienia i wygładzenia, a nawet zmniejszenia worków pod oczami. 

Peeling ultra - wygładzający

Wcieranie chemikaliów zawarty w zwykłych peelingach i scrubach nie jest przyjemne ani korzystne dla naszej skóry. W niektórych peelingach znajdziesz nie tylko zupełnie niepotrzebne chemiczne dodatki poprawiające konsystencje jak również plastik tworzący w kosmetyku materiał ścierny, który natychmiast po złuszczeniu skóry spłukujesz wraz z wodą do ścieków narażając przy tym każdorazowo środowisko. Z drugiej strony kto chciałby aplikować swojej skórze nikomu niepotrzebną chemię? Zamiast tego każdy peeling czy scrub możesz zastąpić naturalnym peelingiem kawowym Nacomi z mielonych ziaren kawy zmieszanych z cukrem trzcinowym, solą morską, wiórkami kokosa, wygładzającym masłem kakaowym, nawilżającym olejem ze słodkich migdałów, odżywczym olejem macadamia oraz witaminą E.

Trzy podstawowe składniki złuszczające

Peeling kawowy posiada zwykle trzy składniki złuszczające, tworzące razem niesamowicie zgrany zespół. Są to:

  • Zmielona kawa.
  • Sól.
  • Cukier.

Nacomi używa w swoich suchych peelingach soli morskiej i cukru trzcinowego, ponieważ obydwa te składniki zawierają naturalne minerały i kwasy, które zwalczają bakterie powodujące stany zapalne skóry objawiające się wypryskami, podrażnieniami i zaskórnikami.

Zmielone ziarna kawy tworzą nieregularną bazę peeligującą, która podczas masowania skóry usuwa komórki martwego naskórka odsłaniając nowe tworzące promienną i świeżą skórę. 

Kofeina - zalety dla skóry

Oprócz fenomenalnych właściwości peelingujących scrub kawowy posiada w swoim składzie tajną broń: kofeinę. Kofeina jest związkiem, który występuje kawie, a takżę innych mniej znanych roślinach z całego świata. Najbardziej popularna ze względu na skuteczne właściwości psychoaktywne kofeina stał się najpopularniejszym na świecie stymulantem.

W walce z cellulitem, workami i cieniami pod oczami

Choć wszyscy wiemy jakie korzyści wywiera kofeina na ciało i umysł, kiedy pijemy kawę, do mniej znanych lub zupełnie nieznanych należą te wywierane na skórę. Kofeina pomaga "dopiąć" skórę, co bezpośrednio przejawia się redukcją cellulitu. Gdy zastosujemy ją na okolice oczu pomaga zminimalizować wygląd podpuchniętych okolic i tzw. worków pod oczami. Wszystko to za sprawą wpływu kofeiny wywieranego na naczynia krwionośne. Dzięki niemu kofeina zmniejsza obrzęki i stany zapalne, jak również bywa pomocna, gdy naszym utrapieniem są cienie pod oczami.

Peeling kawowy = ujędrnianie i działanie przeciwzmarszczkowe

Bogata w antyoksydanty kofeina to nieodstąpiony sprzymierzeniec w pielęgancji przy przedwczesnym starzeniu się skóry. Peeling kawowy to doskonały element regularnej pielęgnacji przy takich problemach jak drobne i głębokie zmarszczki oraz przebarwienia po opalaniu.

Peeling peelingowi nie równy

Wybierając peeling kawowy podstawową rzeczą jest kawa użyta do jego wytworzenia. W domowych peelingach często spotyka się zaparzoną już wcześniej kawę, której jakość jest bardzo wątpliwa. W innych użyta zostaje Arabica, czyli najczęściej zaparzany w filiżankach ggatunek kawy, który jednocześnie nie jest najbogatszą w kofeinę odmianą ziaren.

W peelingach kawowych Nacomi użyta została kawa robusta dwa razy bogatsza w kofeinę niż Arabica. To kolejny powód dla którego warto sięgnąć po wyrób najwyższej jakości!

Zobacz również

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.