Blog

mar 21 2018
Czarne mydło - co to, rodzaje i zastosowanie
Drogeria internetowa Alledrogeria.pl Kosmetyki naturalne

Czarne mydło czyli jakie? Czy wiesz, że mamy wiele rodzajów czarnych mydeł? No właśnie! Poznaj już dziś różnice i ich zastosowanie. 

Powszechnie spotykamy się często z ogólnym określeniem "czarne mydło". Niewątpliwie jest to obecnie jeden z topowych kosmetyków do mycia oraz pielęgnacji skóry całego ciała, ale nie tylko... Na rynku mamy również czarne mydła do mycia i zastosowania w gospodarstwie domowym. Obojętnie jednak jakie konkretnie mamy na myśli, wszystkie z nich swoje genialne właściwości zawdzięcza naturalnym składnikom zawartym w unikalnej formule.

lut 12 2018
Co to SLS? Wszystko co musisz o nim wiedzieć!
Alledrogeria.pl Kosmetyki naturalne

Sodium Lauryl Sulphate (SLS) czyli laurylosiarczan sodu to sól sodowa kwasu dodecylosiarkowego, czyli powszechnie stosowany organiczny związek chemiczny, który jest środkiem powierzchniowo czynnym, detergentem i emulgatorem stosowanym w niezliczonej ilości kosmetyków, a także środków czyszczących. 

U jednych budzi zgrozę, innym jest obojętny. Wiele zależy od tego, do czego nasza skóra i my jesteśmy przyzwyczajeni. Jak bardzo zwracamy uwagę na składy kosmetyków? Czy jesteśmy podatni na alergie?

Pomyśleliśmy więc, że stworzymy wygodny poradnik dla wszystkich o SLS, podzielimy się naszymi ulubionymi produktami kosmetycznymi i czyszczącymi bez tego związku.

sty 04 2018

Koniec starego roku i początek nowego to zwykle czas podsumowań i nowych wyzwań. 2017 był dla nas wspaniałym rokiem. Uwieńczeniem tego jest tytuł Super Sprzedawcy Allegro, który jednocześnie dowodzi o wysokiej jakości obsługi, a zarazem udowadnia, że wiele anonimowych opinii nie zweryfikowanych zakupem w sieci jest nieprawdziwych. 

paź 09 2017
Polskie kosmetyki naturalne - czy już je masz?
Alledrogeria.pl - drogeria internetowa Kosmetyki naturalne

Pochlebne opinie o mini produktach, które trafiają do paczek z zamówieniami, a także do torebek klientów stacjonarnych zwykle są dopiero początkiem. Miłym zaskoczeniem połączonym z niedowierzaniem jest fakt, że produkty te są naturalne i... polskie. 

sie 31 2017

Maski w płacie (ang. sheet mask) do twarzy to kolejne kosmetyczne odkrycie pochodzące z Azji. Jest niemal pewne, że przeglądając strony w sieci przynajmniej raz natknęliście się na tego typu produkty. Uśmiechnięte buzie mniej lub bardziej znanych osób w sieci paradują w białej płachcie rodem z horrorów. I choć często wyglądają dziwnie, ten koreański trend zwariował całkowicie codzienną rutynę pielęgnacji twarzy.

lip 27 2017

Nakładasz krem przeciwsłoneczny, bo tak radzą dermatolodzy, ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się czy naprawdę zapewnia on całkowitą ochronę? Kupując krem przeciwsłoneczny szukasz tego z najwyższym oznaczeniem SPF (ang. sun protection factor). Powszechnie przyjęty symbol określa faktor ochronny i mówi nam ile razy wydłuży się bezpieczny czas przebywania na słońcu bez poparzenia skóry. Oczywiście istnieją takie czynniki jak karnacja skóry, warunki otoczenia np. odbijająca światło woda czy też śnieg, które również mają wpływ na długość bezpiecznego opalania, ale to już sprawa indywidualna. 

cze 23 2017

Ołów, arsen, cyjanek, a nawet ludzki mocz i szczurze odchody to często odnajdywane "dodatki" w składzie podrabianych kosmetyków wytwarzanych w Chinach. Poziom toksyn w niektórych z tych produktów prowadzi do ciężkich reakcji alergicznych, wysypki skórnej a nawet oparzeń, zniekształcenia i innych długotrwałych problemów zdrowotnych m.in. wysokiego ciśnienia krwi lub niepłodności. Podróbki z Chin trafiają najczęściej do Wielkiej Brytanii i Europy Wschodniej, gdzie zdobywają rzesze niczego nieświadomych odbiorców. Dziś nie tylko na eBay'u, Allegro, AliEpress czy Amazonie możecie trafić na kiepskiej jakości podróbki. Są one sprzedawane także w sklepach stacjonarnych jak i on-line, które nie dbają o to skąd rzeczywiście pochodzi sprzedawany produkt.

maj 09 2017
Rosyjskie kosmetyki: babuszka Agafia i jej receptury
Drogeria internetowa i delikatesy on-line Pielęgnacja włosów, Kosmetyki naturalne

Babuszka Agafia, jej sprawdzone receptury i czarne mydło sprawią, że zmienisz swoje dotychczasowe zdanie o kosmetykach. Poznaj skromną i niepozorną postać rosyjskiej zielarki oraz niezwykłe produkty stworzone w oparciu o ponadczasowe recepty na piękno. Wysoka jakość za niską cenę, naturalne ekstrakty z dzikorosnących ziół i roślin dziewiczej Syberii, sprawdzone przepisy ludowe na wszechstronne problemy pielęgnacyjne to tylko niektóre z zalet i korzyści jakie mogą przynieść rosyjskie kosmetyki do ciała, twarzy, włosów i paznokci. Poznaj właściwości łopianu, cedru, mydlnicy lekarskiej, maliny moroszki, brzozy i wielu innych dobroczynnych roślin. Pozwól zaskoczyć się i wypróbuj czarne mydło babuszki Agafii inne niż tradycyjne mydło czarne na bazie oliwy z oliwek, za to pełne ziół i ekstraktów roślinnych.

mar 13 2017
Kosmetyki a termin ważności
Alledrogeria.pl - drogeria i delikatesy Promocje i rabaty

Wiosna do doskonała pora na porządki nie tylko w domu, ale także w kosmetyczce i toaletce. Zrób przegląd kosmetyków do pielęgnacji i makijażu - sprawdź daty ważności, a także pozbądź się wyschniętych eyelinerów i tuszy. Pamiętaj, że nie wszystkie kosmetyki podlegają restrykcyjnj selekcji. Wiele z nich nie ma na opakowaniu dat ważności, a jedynie termin przydatności. Takie kosmetyki odpowiednio używane z zachowaniem higieny podczas każdej aplikacji mogą nam służyć bardzo długo. Twoją uwagę powinny zwrócić zmiany koloru, zapachu, konststencji, a także wywoływanie podrażnień jeśli wcześniej dany kosmetyk nie wywoływał takiej reakcji skóry.

mar 13 2017
Polskie kosmetyki naturalne Make Me Bio
Alledrogeria.pl - drogeria i delikatesy Kosmetyki naturalne

Prawdopodobnie często zastanawialiście się, czy kosmetyki naturalne to fenomen w codziennej pielęgnacji, czy tylko wymysł w kosmetologii i kolejny produkt wykorzystujący trendy dzisiejszych czasów skupione na świadomym dbaniu o zdrowie i otaczające nas środowisko. Być może jesteś kosmetycznym sceptykiem i nie dostrzegasz potrzeby zmiany swoich ulubionych drogeryjnych środków do pielęgnacji skóry. A może należysz do osób, które nie zwracają uwagi na zawarte w kremach na dzień i na noc, balsamach do ciała, podkładach do twarzy, pomadkach do ust i innych produktach składników ropopochodnych, sztucznych barwników i konserwantów, a bezwartościowe wypełniacze, które obniżają skuteczność kosmetyku nie mają dla Ciebie znaczenia? 

Bez względu na to, czy poświęcasz zbyt mło czasu na dogłębne analizy etykietek ze składem, czy też Twoja świadomość w wyborze kosmetyków dopiero rośnie pozwól, że przedstawimy Ci kosmetyki naturalne Make Me Bio - jedną z wielu prężnie rozwijających się marek tego typu produktów na polskim rynku. Polskie? - pomyślisz. Tak POLSKIE to także cenione nie tylko w naszym kraju, ale często na całym świecie produkty kosmetyczne doskonałych składach. Nasz sklep pozwoli Ci poznać te i inne wyjątkowe produkty o naturalnym składzie. A więc do dzieła!