Kominki do wosków There is 1 product.

Ceramiczne kominki do wosku zapachowego Yankee Candle i olejków eterycznych do aromaterapii! Ceramiczne, białe, mozaikowe, ręcznie malowane, nowoczesne i rustykalne - szeroki wybór kominków do wosków zapachowych i olejków, dzięki któremu dopasujesz idealny kominek do wosku do każdego wnętrza.  

Jak zbudowany jest kominek do wosków?

Kominki na woski zapachowe składają się z dwóch poziomów. Na dole miejsca do umieszczenia świeczki (tealight). Na górze - zagłębienia, w którym umieszcza się wosk zapachowy lub olejki do aromaterapii.

Jak używać ceramiczny kominek do wosków?

Kominki na woski zapachowe mogą być stosowane na wiele różnych sposobów. Co prawda są zaprojektowane tak, aby topić w nich wosk zapachowy, ale z powodzeniem można użyć ich także do aromaterapii, podgrzewając olejki do aromaterapii. W miejscu pod misą przeznaczoną na wosk zapachowy umieszczamy małą świeczkę. Na górze, tam, gdzie kominek ma miseczkę - umieszczamy wosk zapachowy, który topi się pod wpływem ogrzewania. W tym procesie woski zapachowe uwalniają swój aromat.

Jak usunąć wosk zapachowy z kominka?

Kiedy znudzi się nam zapach, albo wosk zapachowy stracił już swoje właściwości, należy go usunąć. Najlepiej podgrzać jeszcze raz kominek i wosk zapachowy, aby stał się całkowicie płynny. Następnie kominek zgasić zdmuchując świeczkę, po czym od razu włożyć całość do zamrażalnika na około 10 minut. Kominek wyjąć, delikatnie podwadzić końcówką noża wosk zapachowy, który odskoczy w całości od powierzchni. Zużyty wosk zapachowy wyrzucamy lub możemy go zachować, jeśli produkt nie stracił nie stracił jeszcze swojego zapachu. Kominek oczyszczamy z resztek wosku i jest gotowy do kolejnego użycia.

Jak pielęgnować kominek do wosku?

Aby kominki cieszyły nas swoim pięknem należy o nie dbać. Obojętnie czy kominek jest ceramiczny czy drewniano-ceramiczny należy go regularnie czyścić. Kominek i jego górną część czyścimy przy okazji usuwania wosku natomiast pozostałą część przecieramy miękką szmatką.

Jeśli kominek na woski zostanie okopcony przez tealight należy sięgnąć po specjalistyczny produkt czyszczący. Najlepiej jednak zapobiegać, aby kominek nie został obrudzony przez sadzę.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji